Legislativa

Legálnost antiradarů

§3 odst. 4 Zákon o silničním provozu č. 361/2000 Sb

(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar"). §3 odst. 4 Zák. č. 361/2000 Sb.

 

§125c Zákon o silničním provozu č. 361/2000 Sb

Přestupky

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích

      j) v rozporu s § 3 odst. 4 použije antiradar

(4) Za přestupek se uloží pokuta

      d) od 5 000 Kč do 10 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), e) bodů 2 až 4,

      písm. f) bodů 2, 7, 10 a 11, písm. j) a podle odstavce 2. §125c Zák. č. 361/2000 Sb.

 

Radarové detektory (přenosné i pevné) jsou v České republice povolené. Námi nabízené detektory jsou určeny pro provoz v ČR. Legislativa zahraničních zemí však může být odlišná. Proto je vždy důležité a nutné před cestou do zahraničí dostatečně prostudovat příslušnou legislativu, abyste se vyhnuli nepříjemnostem a případným sankcím.

Aktivní rušičky radarů a laserů je v ČR zakázáno používat. Mezi zákonem zakázané patří také různé antiflashe (protiblesky) a krycí fólie registračních značek. Aplikace paragrafu zákona je však velmi složitá. Vzhledem k téměř nulové možnosti zajistit relevantní důkazy je přestupek vůči používání těchto prostředků takřka nedokazatelný. V ČR není znám jediný případ, který by dokazoval opak.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení